10155043_1477621415782737_665392029_nPrzed niespełna godziną zakończyły się kolejne obchody Święta Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy, które jest niczym innym jak kontynuacją święta Wyzwolenia Pruszcza Gdańskiego!
Stowarzyszenie KoLiber to organizacja młodych przedsiębiorców, studentów i młodzieży, która wierzy w patriotyczne wartości.

Dlatego pragniemy prosić wszystkich którzy chcą, aby Pruszcz Gdański był miastem wolnym od sowieckich kłamstw i PRL-owskich reliktów, o wsparcie naszej inicjatywy!

Przez najbliższe kilka miesięcy będziemy zbierać poprzez kampanię bezpośrednią podpisy pod sprzeciwem wobec Święta Powrotu do Macierzy oraz napisu: „bohaterom wyzwolenia” z pomnika, który znajduje się za przystankiem na ulicy Grunwaldzkiej.
Uważamy, że teren i pomnik znajdujący się przy głównym skrzyżowaniu naszego miasta powinien zostać odnowiony! Byłaby to również znakomita okazja do usunięcia kłamliwego napisu z pomnika, który stoi tam od pokoleń. Obszar ten po odpowiednich zmianach może stanowić zieloną wizytówkę Pruszcza!

Naszą prośbę przedstawimy Panu Burmistrzowi Januszowi Wróblowi.

Nie dopuśćmy do kolejnych obchodów Święta Powrotu do Macierzy i usuńmy sowiecki „prezent” w postaci napisu na pomniku przy ul. Grunwaldzkiej, który stał się pomnikiem „bohaterów wyzwolenia”! Mamy nadzieję, że inicjatywa ta spotka się z poparciem wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego!

Prezes oddziału Stowarzyszenia KoLiber Pruszcz Gdański
Jakub Żak